Zapomínám na svět,

když mám rozečtenou dobrou knihu.

A nějaký svět tvořit, to je ta největší radost...

SABINA ZELENÁ

Knihy

2017

Tisíc východů slunce

Nakladatelství Fragment

PRÁVĚ

VYŠLO

Příběh o lásce a smutku, naději a víře v nové začátky.

Pavla ztratila během jediného okamžiku manžela i otce – dva lidi, které nejvíc milovala. Navíc v době, kdy prožívá své první těhotenství. Potřeba sdílet svůj smutek s někým blízkým ji zavede k její babičce, ke které se rozhodne přestěhovat. Poznává nové lidi, mezi nimi Zbyška, který se také potýká s nepřízní osudu. Najdou tito dva lidé cestu k sobě? Smíří se s tím, co jim život vzal, a naleznou naději na nové štěstí?

Veronika Černucká, autorka českých detektivek:

„Román "Tisíc východů slunce" je nefalšovaná červená knihovna se vším, co k ní patří. Je to báječná pohádka pro všechny ženy, které se chtějí zasnít s otevřenýma očima. Kniha je napsána více než slušně vytříbeným a kultivovaným stylem. Je to romance, která si na nic nehraje a nemá ambice konkurovat umělecké literatuře. Možná se tu nehloubá nad závažnými tématy a děj je poměrně přímočarý, ale to vyplývá z podstaty žánru. A věřte mi, že napsat kvalitní ženský román, který vás chytne za srdce, je velké umění.”

 

Sandra S., Stachovice:

“Tato kniha ve mně zanechala velmi silný zážitek. Je velmi emotivní, dokonce jsem se v pár situacích zhlédla až tak, že jsem musela použít kapesníky a na chvíli přestat číst… Od prvních stránek jsem byla napnutá a zvědavá, jak se bude příběh dále vyvíjet. Doporučuji přečíst!”

 

Veronika V., Žatec:

“Moc hezká kniha, která rozhodně stojí za přečtení. Dlouho mi trvalo, než jsem to všechno vstřebala. Pavly mi bylo tolik líto, hned na začátku knihy tolik tragédií. Smekám před autorkou, její první kniha a opravdu je povedená. Kdo si chcete přečíst pěknou českou knihu, rozhodně ji doporučuji. Doufám, že se brzy dočkáme další.”

 

Barbora J., Karviná:

“Román je velmi čtivý, má svižné tempo a krátké kapitoly, takže vám bude rychle utíkat, a to i díky vícero vypravěčům. Primárně je určen především čtenářkám, nebojím se říct, všech generací. Spojuje v sobě rodinný příběh s velkou dávkou emocí, takže si můžete připravit kapesníky. A možná si díky této emotivní knížce uvědomíte, že to, co máte, nelze vždy b rád jako samozřejmost.”

 

Helena T., Nehvizdy:

“Příběh je emočně silným a je zde spoustu překvapivých momentů. Čtenář je zcela vtáhnut do děje a má pocit jako by ho prožíval sám. Styl psaní je nenucený, barvitý. Tento román je autorčinou prvotinou a myslím, že si nasadila sama na sebe vysokou laťku a zařazuji ji mezi své nejoblíbenější autory české tvorby.”

 

Kateřina Ž., Český Brod:

“Opravdu silný, dojemný příběh. Zase jednou kniha, která mě bavila a nešla odložit. Čte se doslova jedním dechem. Příběh mě několikrát dohnal k slzám ( a to se mi jen tak nestává. ) Do hlavní hrdinky jsem se vžila a prožívala s ní její trápení, smutek a nakonec i štěstí. Konec je předvídatelný, ale jsem ráda že tak dopadl. velmi se mi líbilo vyprávění z pohledu více postav. Nezbývá mi než dát knize ***** a už se těším na další dílo od této autorky.”

 

Denisa H.:

„Když si kupujete knihu proslulého autora nebo dokonce svého oblíbeného autora, vždy tak nějak tušíte, co čekat. Já jsem se tentokrát odvážila sáhnout po zcela neznámém a vyplatilo se. Prvotina Tisíc východů slunce autorky Sabiny Zelené pro mě byla velmi milým překvapením.

 

Děj knihy se odehrává z pohledu několika ústředních postav. Příběh jsem tedy vnímala hned z několika úhlů očí hlavních hrdinů a působil tak na mě ještě čtivějším a stránky doslova odsýpaly. Chtěla bych tímto vyzdvihnout i velmi pestrou slovní barevnost a “lehkost” knihy, kterou člověk nasaje jedním dechem. Tento román mi místy zaslzel oči, což se mně osobně stává spíše u filmů než u knih, jindy zase vytvořil úsměv na tváři. Občas se něco vyvíjelo jinak, než bych předpokládala, což mě neustále lákalo k dalším řádkům. Hlavní postavu Pavlu potkají opravdu nelehké životní situace. Tolikrát jsem pocítila potřebu ji obejmout a ukonejšit. Chci tím říct, že příběh je velmi silný, dojímavý a zanechal ve mně určitou stopu. Nikdy nezapomenu, jak Pavla dokázala přijmout omluvu člověka, který jí sebral to nejcennější, co měla. Jedinou výtku bych k autorce přeci jen měla. Nemám žádnou její další knihu. Věřím, že Sabina Zelená prvním románem neskončila, a píši si ji na seznam autorů, které budu v knihkupectvích určitě vyhledávat.

 

Myslím, že z mých slov je úplně jasné, že knihu doporučuji. Zaujme širokou škálu věkových kategorií a vůbec bych se nebála ji pořídit jako dárek mamince, kamarádce či babičce.“

 

Dáša Č.:

Tuto knihu jsem měla tu čest posuzovat už jako redaktorka v literární agentuře a pomoci jí přijít na svět. Od počátku jsem byla přesvědčená, že si to kniha i její autorka zaslouží. Žen, které si u čtení rády popláčou, je mezi námi dost - a ty si skutečně přijdou na své od první do poslední stránky. Autorka umí vystavět příběh uvěřitelně, a přitom dostatečně dramaticky, s hlavní hrdinkou čtenářky už pro její výchozí situaci musí od první chvíle sympatizovat a přát jí šťastný konec, stejně jako ostatním postavám v příběhu. Střídání vypravěčské perspektivy mezi třemi osobami činí příběh živějším a psychologicky zajímavějším. Happy end je u tohoto žánru obvyklý a u většiny čtenářek z cílové skupiny pravděpodobně i žádoucí, takže si budou moci znovu poplakat i v závěru, nicméně pro tentokrát radostí. Máte-li rádi emotivní příběhy, Tisíc východů slunce je tou pravou volbou pro vás ;-)

 

Olga K.:

Příběh je smutný, ale víra v lásku a budoucnost dokáže dát hlavním hrdinům ohromnou sílu do života... Kniha je psaná krásným českým jazykem a moc hezky se čte. Doufám, že se dočkám jejího pokračování. Doporučuji všem a těším se na další romány od autorky Sabiny Zelené.

 

Ivana D.:

Příběh mě naprosto totálně odzbrojil. Kniha mě zaujala už jen svou obálkou a také anotací. Říkala jsem si, že to budu velice smutný příběh a že budu potřebovat kapesník - příběh byl silný a přišel mi i reálný. Hlavní hrdinka Pavla je velmi sympatická mladá žena a silná osobnost, oblíbila jsem si ji od prvních stránek. Velmi mě potěšilo, že kniha nebyla psaná jen z pohledu Pavly, ale i Věrky a Zbyška - vytvořil se pak krásný ucelený celek.

Kniha se mi velmi líbila a mohu ji za sebe jen a jen doporučit.

 

Iva B.:

Tento příběh jsem přečetla jedním dechem. Už podle anotace jsem věděla , že bude kniha dobrá, ale netušila jsem, že bude tak úžasná. I přesto, že je to autorčina prvotina, velmi povedená, řadím jí jako druhou nejlepší knihu co jsem tento rok četla. Do příběhu jsem se hned zamilovala a prožívala jsem ho až do poslední strany knihy s nimi. Příběh mě fakt dostal, je velmi silný, emocemi nabitý. Jediné co paní autorce mám za zlé, je to, že pro mě byl příběh krátký, strašně by mě zajímalo jak se dál příběh mezi hlavními hrdiny vyvíjel :-). Knihu hodnotím ***** Všem vřele doporučuji. Je to příběh o naději a o tom, že naděje umírá poslední....

 

Lucie L.:

Tisíc východů slunce - obrovsky silný příběh... Po dlouhé době jsem se začetla do knihy už od první stránky a drželo mě to až do konce. Knihu jsem přečetla za 3 noci a nenechala mě spát. Použila jsem minimálně 2 balíčky kapesníčků, chvilkami jsem se nemohla ani nadechnout... Příběh byl procítěný, měla jsem pocit, že znám hlavní postavy a že prožívám příběh s nimi. Moc pěkná prvotina a už se těším na další knihu!

 

Petra D.:

Moc krásný a moc dojemný příběh, napsaný opravdu procítěně, plný naděje a nových začátků. Obálka je opravdu mimochodem velmi podařená a zcela odráží krásu příběhu uvnitř. První kapitoly na mne hodně zapůsobily, neuvěřitelně dobře mne zatáhly do pocitů Pavly a Věrky, jako kdybych stála přímo vedle nich a nechala na sebe celou tu tíživou atmosféru působit. Mile mne překvapilo střídání vypravěčů. Vůbec to celkovou linku nerušilo, naopak to bylo svěží zpestření. Tím celá kniha nebyla tak plochá a jednostranná, ale zajímavá a řekla bych že i víc procítěná. Opravdu skvěle napsané!

 

Alena K.:

Překrásně napsaná knížka. Popisuje složitou životní situaci několika osob a způsob podání je hluboce emotivní. Je zde řada míst, která mě dojala. Kapesníků nebylo třeba, jde o momenty, které se mě vnitřně dotkly. A nešlo vždy jen o smrt. Mám na mysli takové okamžiky, kdy se například setká Pavla s přeživším párem z manželovy autonehody, nebo o chvíli, kdy si Pavla vroucně přeje, aby měla možnost přežít porod a uvidět své miminko. Čtení mě moc bavilo a bylo pro mě zážitkem.

 

 

© Sabina Zelena 2017, DesignTyponet