Zapomínám na svět,

když mám rozečtenou dobrou knihu.

A nějaký svět tvořit, to je ta největší radost...

SABINA ZELENÁ

Knihy

2017

Tisíc východů slunce

Nakladatelství Fragment

PRÁVĚ

VYŠLO

Příběh o lásce a smutku, naději a víře v nové začátky.

Pavla ztratila během jediného okamžiku manžela i otce – dva lidi, které nejvíc milovala. Navíc v době, kdy prožívá své první těhotenství. Potřeba sdílet svůj smutek s někým blízkým ji zavede k její babičce, ke které se rozhodne přestěhovat. Poznává nové lidi, mezi nimi Zbyška, který se také potýká s nepřízní osudu. Najdou tito dva lidé cestu k sobě? Smíří se s tím, co jim život vzal, a naleznou naději na nové štěstí?

„Když si kupujete knihu proslulého autora nebo dokonce svého oblíbeného autora, vždy tak nějak tušíte, co čekat. Já jsem se tentokrát odvážila sáhnout po zcela neznámém a vyplatilo se. Prvotina Tisíc východů slunce autorky Sabiny Zelené pro mě byla velmi milým překvapením.

 

Děj knihy se odehrává z pohledu několika ústředních postav. Příběh jsem tedy vnímala hned z několika úhlů očí hlavních hrdinů a působil tak na mě ještě čtivějším a stránky doslova odsýpaly. Chtěla bych tímto vyzdvihnout i velmi pestrou slovní barevnost a “lehkost” knihy, kterou člověk nasaje jedním dechem. Tento román mi místy zaslzel oči, což se mně osobně stává spíše u filmů než u knih, jindy zase vytvořil úsměv na tváři. Občas se něco vyvíjelo jinak, než bych předpokládala, což mě neustále lákalo k dalším řádkům. Hlavní postavu Pavlu potkají opravdu nelehké životní situace.

Tolikrát jsem pocítila potřebu ji obejmout a ukonejšit. Chci tím říct, že příběh je velmi silný, dojímavý a zanechal ve mně určitou stopu. Nikdy nezapomenu, jak Pavla dokázala přijmout omluvu člověka, který jí sebral to nejcennější, co měla. Jedinou výtku bych k autorce přeci jen měla. Nemám žádnou její další knihu. Věřím, že Sabina Zelená prvním románem neskončila, a píši si ji na seznam autorů, které budu v knihkupectvích určitě vyhledávat.

 

Myslím, že z mých slov je úplně jasné, že knihu doporučuji. Zaujme širokou škálu věkových kategorií a vůbec bych se nebála ji pořídit jako dárek mamince, kamarádce či babičce.“

 

 

Denisa H, Třebusice

© Sabina Zelena 2017, DesignTyponet