SABINA ZELENÁ

Zapomínám na svět,

když mám rozečtenou dobrou knihu.

A nějaký svět tvořit, to je ta největší radost...

Login

TVS slaví první narozeniny!

Napsala: Sabina Zelena
28/07/2018
Kategorie: 1. Tisíc východů slunce

Vzhledem k tomu, že pracovat na románu (rozumějte: piplat se s ním, krášlit ho, zlobit se na něj, opečovávat ho s láskou, neustále na něj myslet, vstávat k němu před rozedněním a pozdě večer se k němu zase vracet) je něco podobného jako odnosit a vychovávat dítě, jako pravá máma tedy nemůžu než slavit roční výročí své první knihy :-)

Víte, co ještě se říká o rodičích a jejich dětech? Že s... Číst dále

Tagy: Psaní Splněný sen Výročí

Tisíc východů slunce na Novém Zélandu

Napsala: Sabina Zelena
31/05/2018
Kategorie: 1. Tisíc východů slunce

To, že jsem nápad na svůj román Tisíc východů slunce dostala při cestování po Novém Zélandu (r. 2011), už jsem několikrát na svých stránkách a FB zmínila. Co však možná ještě nevíte, je, že při psaní jsem příběh viděla zasazený právě tam. Od původního nápadu a začátku psaní uplynul rok a já se mezitím přesunula do Austrálie, kde jsem se také usadila. Neplánovala jsem se vracet do Čech, život v zahraničí už mi byl vlastní stejně jako anglická jména lidí a měst, jazyk samotný... Číst dále

Tagy: Původní příběh Nový Zéland Austrálie vznik příběhu počeštění změna románu
1 Komentář

Další nahlédnutí do Tisíce východů slunce - UKÁZKA

Napsala: Sabina Zelena
06/04/2018
Kategorie: 1. Tisíc východů slunceNa La Cultura se společně s rozhovorem, na který jsem tu odkazovala minulý měsíc, objevila i ukázka z knihy.
Ta zatím nikde jinde nebyla zveřejněná, takže pokud chcete nahlédnout pod pokličku, než si knihu pořídíte, směle do toho! ;-) Číst dále
Tagy: Ukázka z knihy

Na čaji o páte na LA CULTURA - Rozhovor

Napsala: Sabina Zelena
13/03/2018
Kategorie: O psaní

Dostala jsem pozvánku ke svému prvnímu rozhovoru vůbec a byla jsem z toho náležitě nadšená... a taky nervózní. Něco takového člověk přece jen nedělá každý den... Ale jelikož už mě kamarádky mají plné zuby, jelikož neustále o psaní mluvím, připravená jsem v podstatě byla ;-)
Odskočte si na stránku o kulturním dění LA CULTURA a rozhovor si přečtěte! Číst dále
Tagy: Rozhovor

Slovo spisovatelky

Napsala: Sabina Zelena
18/02/2018
Kategorie: 1. Tisíc východů slunce

Přečtěte si, co na Tisíc východů slunce říká spisovatelka Veronika Černucká (známá autorka detektivek Chuť na hřích, Právo na vraždu, Půlnoční vrah):


Číst dále

Tagy: Recenze

Tisíc východů slunce pojato básnicky

Napsala: Sabina Zelena
11/01/2018
Kategorie: 1. Tisíc východů slunce

Vychutnejte si tuhle tématickou básničku, kterou mi zaslala jedna má šikovná čtenářka a kamarádka :-)


Tisíc východů slunce


Myslíš, že tisíc sluncí vidělas?

Že tisíc východů znáš?

Každému slunci můžeš

jméno dát,

to tisící Láskou pojmenuj.

Je jiné a září z modré oblohy

světlem lásky.

Každý z nás žije nadějí,

že jednou najde ho...

To tisící slunce

tolikrát jiné

a přitom stejné

pro ty dva,

co hledali se navzájem

a našli....

Našli to jediné slunce,

jemuž jméno Láska dali....


(Olga Kobylková)

Číst dále
Tagy: Básnička

Pod stromeček

Napsala: Sabina Zelena
23/12/2017
Kategorie: Povídky

Milé čtenářky, milí čtenáři,Vánoce se kvapem blíží a já pro vás něco mám. Během týdne jsem napsala povídku, není to nic dlouhého, spíš taková jednohubka :-) Příběh prošel rukama již několika betačtenářek. Myslím, že když jedna z nich při čtení připálila vánočku a druhá přejela svou stanici metra, protože se nemohly odtrhnout, dá se to snad považovat za úspěch ;-)


<... Číst dále
Tagy: Povídka

Nový román - Vytoužená náruč

Napsala: Sabina Zelena
20/10/2017
Kategorie: 2. Vytoužená náruč

O druhém románu už jsem se na svém Facebookovém profilu hodně zmiňovala. Zatímco je právě v nakladatelství v rukou paní redaktorky ( a já velice úzkostlivě čekám na její názor), je načase, abyste se o něm něco víc dozvěděli i vy... ;-)


... Číst dále

Tagy: Nový román

Můj pomocník strach

Napsala: Sabina Zelena
30/08/2017
Kategorie: 1. Tisíc východů slunce

První román je v podstatě celý můj život v kostce. Není vyloženě založený na věcech, které se mi staly, (tedy ne ty zásadní, ty méně podstatné se do něj přece jen promítly), jako spíš na tom, co mám ráda, čeho se bojím… Myslím, že hned během prvních několika stran je naprosto jasné, že mým největším strachem je ztráta někoho blízkého. Společně na tom seznamu je však i několik dalších věcí, mezi něž patří i slepota.

Eliška, jedna moje vedlej... Číst dále

Tagy: Vznik knihy inspirace

Důležité oznámení všem milovníkům povídek!

Napsala: Sabina Zelena
13/07/2017
Kategorie: Povídky

Jsem teď zaseklá v takovém mezidobí. První kniha je dokončená a co nevidět bude na pultech (třikrát hurá!). Co se týče druhého románu, čekám na vyjádření editorky ohledně několika důležitých aspektů potřebných k závěrečným opravám, než se do nich pustím naposledy. Bez toho už neupravím v příběhu ani čárku, dost dobře by se totiž mohlo stát, že bych musela upravovat znovu a znovu (takhle jsem si naběhla dříve). Třetí román je momentálně u betačtenářky, která mi k němu vypisuje dojmy a poznámky. A protože čtvrtý román je stále ve fázi poznámek... Číst dále

Tagy: Povídka

Z jediného obrázku celý román

Napsala: Sabina Zelena
29/06/2017
Kategorie: 1. Tisíc východů slunce

Ochomýtat se kolem novin, když vás popadne velká touha psát, je nebezpečné. Hned vám vysvětlím proč :-)


Zrovna v době, kdy jsem moc toužila začít psát román a už měla několik nápadů, ale nemohla je tak nějak složit dohromady, jsem v novinách narazila na článek s průvodní fotografií, na níž byla početná skupina motorkářů. Motorky, ani to ostatní, co k nim patří, mě nikdy moc nebralo. Tentokrát mě ale upoutal titulek: Charitativní jízda pro truchlícího manžela a tátu.

Číst dále

Tagy: Vznik románu původní nápad

Magické číslo tři

Napsala: Sabina Zelena
20/05/2017
Kategorie: O psaní

S kamarádkou-čtenářkou jsme vedly debatu o tom, zda-li je lepší mít příběh vyprávěný z pohledu jediné postavy, nebo má být vypravěčů vícero.


Jí se víc zamlouvá jediná postava. Prý ji ruší a tak trochu i vytrhne z děje, když se vypravěči střídají, protože je myšlenkami u jednoho z nich a najednou v podstatě násilně hozená "do hlavy" někomu jinému... Já se zase kloním k více pohledům - jako čtenářka i spisovatelka. Zdá se mi, že když příběh vypráví jediná osoba, příběh tím ztrácí náhled do my... Číst dále

Myšlenky spisovatele aneb velké přípravy počtvrté

Napsala: Sabina Zelena
18/04/2017
Kategorie: O psaní

Do nynějška jsem zpracovávala romány v pořadí, v němž mě napadaly. I při dokončování trojky už jsem se chystala na čtyřku, vypisovala si poznámky, rozvíjela zápletku, představovala si postavy... Najednou jsem ale na internetu narazila na podobný příběh a všechny přípravy rázem ustaly. Ačkoliv mě to zamrzelo, nevzdala jsem se úplně - jak se říká: jeden příběh, různá zpracování; ale nakonec jsem román odložila s tím, že se k němu někdy v budoucnu vrátím.


Číst dále

Tagy: Nový projekt

Tisíc východů slunce a autorčin vynikající technický um

Napsala: Sabina Zelena
11/04/2017
Kategorie: 1. Tisíc východů slunce

Rozhodla jsem se ze skříně vyhrabat a oprášit svůj technický "um" a vytvořit ke své prvotině video upoutávku. Jak si jistě všimnete, je naprosto strhující... a samozřejmě s tím nemá co do činění to, že mi pomáhali další dva ochotní a velmi trpěliví lidé, a také že přidali ruku k dílu hlavně proto, aby po celém měsíci trápení bylo video konečně hotové ;-)

Co myslíte? :-)

Číst dále
Tagy: Video upoutávka

Nejhorší fáze psaní aneb procházka růžovým sadem

Napsala: Sabina Zelena
12/03/2017
Kategorie: O psaní
Jak se cítí autor při psaní knihy:

Začátek: Obuje si lakýrky a protančí se prvními kapitolami té úplně nejlepší knihy
20% dokončeno: Do podvědomí se vloudí pochybnosti. Autor přemýšlí, jestli je spisovatel nebo orangutan.
40% dokončeno: Není to tak špatné... Měl by investovat do obleku superhrdiny, protože při psaní tohohle románu válí!
60% dokončeno: Panika. Averze k sobě samému. Hyperventilace. Přemýšlí, jestli by nebylo lepší pracovat za kasou...
90% dokončeno: Je si jistý, že tohle je ta největší snůška blábolů, která kdy... Číst dále

Od rytí kamenem do skály až k zápisníku a propisce

Napsala: Sabina Zelena
08/02/2017
Kategorie: O psaní

Konečný výsledek prvního románu se s prvotním nápadem vůbec nedá srovnávat. Jediné, co mu za ta léta promýšlení, přepisování, škrtání a umazávání zůstalo, byly hlavní postavy - a i ty se změnily k nepoznání.


Na začátku mi to šlo stejně dobře, jako bych se najednou rozhodla, že odpilotuji letadlo. Znalosti skoro žádné, pouze mlhavá představa příběhu a touha stát se spisovatelkou. Takže jsem si s... Číst dále

Následovník

Napsala: Sabina Zelena
27/01/2017
Kategorie: O psaní

Po přečtení každé knihy, která se mi líbila, jsem strávila hodnou dobu na internetu vyhledáváním autora. Zajímalo mě všechno... recenze ostatních lidí, čím je kniha zaujala, co si mysleli o postavách a samotném příběhu; sám autor, jak se dostal ke psaní, jakou dobu a proč se tomu věnuje; romány a jejich vznik. Původní nápad, propracování osnovy, psaní verze po verzi až k dokončené knize. Prostě cokoliv, co má se psaním něco společného.

Obzvlášť po tom, co jsem začala psát, jsem hltala stovky článků na blozích, rozhovory a rady a náv... Číst dále

Category Name

Title of your posts.
By Author's Name

January 1, 2030

Category: Category Name

This is where the post content will show up. The font color, font size, line-height, and other styles related to the font, as well as stroke, corner radius and backgroung color / image can be styled. Simply use the text / color / stroke panel to style any of these elements! You can also change the spacing by clicking on the top right arrow near this field. Again this is a sample text and will be replaced with the content of each post.

Tags: Tag Link

100 Comments

Comments

John Smith

 

January 1, 2030

 

This is the comment text. It can be long and break into several lines.

© Sabina Zelena 2017, DesignTyponet